Background

Çatı GES Sistemleri

Çatı GES Sistemleri

Çatı GES Sistemleri

Dünyamızın en büyük enerji kaynağı güneştir. Hem elektrik üretimimizde hem de ısı kaynağında bizlere büyük kazançlar sağlar. Güneş enerjisi kullanımında ekonomik açıdan büyük avantaj elde etmek mümkündür. Kurulum maliyeti yüksek gibi görünse de güneş enerjisi uzun vadede ciddi oranda maliyetleri düşürmektedir. Çatı GES sistemleri ise güneş enerjisinden yararlanmak adına kurulan sistemlere verilen genel addır. Çatı üzerine konan bu yapılar güneş ışığının enerjiye dönmesini sağlar. Buna fotovoltaik de denmektedir. Güneş ışığını depolayıp bundan enerji elde etmeyi sağlayan ve bu ilkeye dayanan enerji üretim teknolojisidir. GES; güneş enerjisi santrali veya güneş enerji sisteminin kısaltılmış halidir. Bir solar panel sayesinde güneş ışığını fotovoltaik etki olarak bilinen bir yöntemle direk olarak elektrik enerjisine dönüştürme işini yapan sistemlere verilen genel isimdir. Elektrik piyasasındaki kanuna göre 1MW altında olmak şartı ile lisans almaya gerek kalmadan GES kullanılabilir. Hem kendi enerjinizi sağlayıp hem de kar etme niyetiniz varsa 500KW kapasiteli ile GES kurdurabilirsiniz. Serveran Enerji firması olarak çatı GES sistemi kurulumu yapmaktayız. Firmamıza ulaşın, GES sisteminizi biz kuralım.

Çatı Ges Sistemleri Karlı Mıdır?

Enerji sistemlerinin seçimindeki en büyük faktör ise maliyetinin uygun olmasıdır. Ayrıca enerji kaynaklarından yararlanarak ısıtma için ödenen fatura, ışık aydınlatma için gereken elektrik bedeli gibi durumlarda gideri alt seviyeye indirmesidir. Bir tercih nedeni ise kurulum maliyeti ve yıllık olarak yapılacak bakım maliyeti dışında ödeme yapılmamasıdır. Böyle bir sistemle yapılacak olan enerji kullanma tabii ki diğer kaynak harcamalarına göre daha karlı bir seçimdir. Bir hesap incelemesi yaptığımızda ges sistemini bir meskene kurulduğunda aylık getirisi oldukça fazla olmaktadır. Aylık elektrik tüketimimiz ne düzeyde ise bunun bir miktar üstünde üretim yapabilirsiniz. Bu elektriğin satışını yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Serveran Enerji firması olarak böyle bir fırsattan istifade etmek isterseniz bizleri tercih edebilirsiniz. 

Çatı GES Sistemi Hizmeti Vermekteyiz

Serveran Enerji firması olarak çatı GES sistemi hizmetimiz bulunmaktadır. Enerji tasarrufu yapmak ve paranızı arttırmak mı istiyorsunuz? GES sistemi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. En doğal enerji kaynağından çevreye zarar vermeyen GES sistemi kurulumları ile sizlere hizmet verelim. Hem kar edin hem de doğal bir enerjiniz olsun.