Background

Kompanzasyon Sistemi Kurulum ve Takibi

Kompanzasyon Sistemi Kurulum ve Takibi

Kompanzasyon Sistemi Kurulum ve Takibi

Sanayi dünyasının olmazsa olması enerjidir. Çalışma sisteminin başlıca ihtiyacı olan enerji kaynaklarının daha iyi ve verimli kullanılması için bazı gereksinimler vardır. Bunlardan birisi de kompanzasyon sisteminin kurulmasıdır. Peki bu sistem ne yapar? Buna basitçe şu cevabı verebiliriz: Mevcut enerjini kalitesini arttırarak en ekonomik şekilde kullanılmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemin tanımı ise, indüktif ve kapasitif etki neticesinde oluşan voltaj ve akım arasındaki faz kaymasını sıfıra yakın tutma işlemi, şeklinde ifade edilebilir. Böylelikle enerji kaynağını daha yüksek ve daha ekonomi düzeyinde kullanmamızı sağlar. Kompanzasyon tesislerinin kurulumunda ve takibinde çeşitli özel noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edildiği taktirde kusursuz bir sistem kurmak mümkündür. Serveran Enerji firması olarak bu alanda profesyonel ekibimizle özel bir hizmet sunuyoruz. Sistem kurulumu ve takibinizi özel yöntemler ile yapıyoruz. Sonucunda kusursuz bir deneyim yaşamanıza olanak tanıyoruz.

Kompanzasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Fabrika ve tüm üretim alanlarındaki makineler, tesisler, cihazlar, bobinli aletler, motorlar, tesisler, trafolar endüksiyon sistemi ile çalışır. Bu sistem şebekeden aktif ve reaktif güç çeker. Bobinlerde manyetik alanın oluşması gerekmektedir. Bunun için reaktif güç gereklidir. Meydana gelen reaktif güç, trafoda ek bir yük meydana getirir. Bu yük trafoların ideal şekilde çalışmasını önler ve trafonun aktif olan gücü düşer. Bu sorunların ortadan kalkması için reaktif güç üreteçlerinden sağlanması gerekir. Kompanzasyon kondansatörleri reaktif güç kontrol rölesini otomatik olarak devreye alır. Serveran Enerji firması olarak bu sistemlerin kurulumunu ve ilerleyen süreçte ise takibini gerçekleştirmekteyiz. 

Kompanzasyon Sistemi Kurulum ve Takibi Hizmeti Vermekteyiz

Enerjinizi en iyi ve kaliteli kullanmak mı istiyorsunuz? Kompanzasyon sistemine ihtiyacınız var demektir. Enerji firması olarak bu ihtiyacınıza en iyi cevabı sizlere verebiliriz. Son teknoloji sistemleri araştıran ve daha iyi verim için tüm çalışmaları yapmaktan çekinmeyen uzman kadromuz ile birlikte kompanzasyon sistem kurulumu yapıyoruz. Kompanzasyon sistem kurulumu ve takip çalışmalarımız için bizlere ulaşabilirsiniz.