Background

Topraklama Ölçüm-Raporlama

Topraklama Ölçüm-Raporlama

Topraklama Ölçüm-Raporlama

Enerji kaynakları hayatımızı kaplayan ve yaşam kalitemizin değerini arttıran kaynaklardır. Her ne kadar üretim şekillerinde ekonomik çözümler olsa da bu kaynakları kullanmada dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Ölümlere sebebiyet verebilecek ciddi sıkıntıların önüne geçmek için gerekli tedbirleri almak şarttır. Bazı enerji türlerini kullanmadan önce belirli ölçümleri yaptırmak bu önlemlerden birisidir. Elektrik ölçümlerinin mutlaka ihmal edilmemesi gerekir. Elektrik hatları çekilirken ve bunlar yaşam alanlarına yerleştirilirken topraklama olmasına dikkat etmeliyiz. Topraklama ölçümü bu nedenle oldukça önemlidir. Bu ölçüm sayesinde topraklama elektrik kaçağını toprağa verir. Böylece elektrik kaçağının zararlı etkilerden korunmak mümkün hale gelir. Çarpılmalara karşı koruyuculuğu önemli olan bu durum yapılması gereken önemli bir iştir. Topraklama sistemi olmadan önce çok sayıda can kayıpları gerçekleşmiştir. Serveran Enerji firması olarak, topraklama ölçüm yetkilenme belgesi ve topraklama hizmeti vermekteyiz. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Topraklama Ölçüm Yetkilendirme Belgesini Kimler Alabilir?

Ölümcül elektrik kaçaklarından kaynaklanan ölümlere ve ağır yaralanmalara engel olmak için topraklama ölçümü yapılmaktadır. Peki bu ölçümleri herkes yapabilir mi? Bu soruya vereceğimiz cevap herkes topraklama ölçümü yapamaz olacaktır. Bu ölçümü yapan kişiler yapılacak ölçümleri, raporlamaları ve uygunluk değerlendirmelerini EMO üyesi elektrik, elektrik-elektronik, elektrik mühendisi ve EMO üyesi serbest müşavir mühendis(SMM) belgesi sahibi olmalıdır. Bu belge ve teknik bilgilere sahip olmayan kişilerin yapacağı topraklama işlemleri güvenilir ve gerçekçi olmayabilir. Bu da üzücü sonuçlara sebebiyet verir. Serveran Enerji firması olarak topraklama ölçüm ve yetkilendirme belgesine sahip uzman mühendislerimizle hizmet vermekteyiz. Bizlere firmamızın  iletişim bölümünden ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Topraklama Ölçüm ve Raporlama Hizmeti Vermekteyiz

Serveran Enerji firması olarak, özel aletler ile ölçüm yapmaktayız. En son teknoloji tekniklerine sahip olan firmamızın ölçüm hizmetinden memnun kalacaksınız. Can ve mal güvenliğiniz için topraklama yapılacak mekanlarınız için ölçüm raporunuzu bizden alabilirsiniz. Elektrik sistemindeki kaçak arızlarınız için Serveran Enerji firması olarak, hizmetinizdeyiz. Alanında uzman ekibimizden faydalanabilirsiniz. Topraklama sisteminin verdiği güveni içinizde hissedeceksiniz. Yetkili kadromuzla beraber alacağınız hizmetimizden memnun kalacaksınız.