Background

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

Bir işi ortaya koymadan önce çalışanların sağlık ve güvenlik kontrolünü düşünmek gerekir. İnsan sağlığı ve güvenliği her şeyden çok daha önemlidir. Yüksek gerilim işletme sorumluluğu da bu konuda önemli işlemlerden biridir. YG (yüksek gerilim) elektrik tesislerinde can ve mal güvenliğini tehdit eden durumlara karşı öncelikle hayati ve maddi güvenliği sağlamak ve kayıpları önlemek için gereklidir. Bu güvenliği sağlayan yetkili kişiye yüksek gerilim işletme sorumlusu denir. Bu konuda yetki sahibi olmak için gerekli olan bazı gereklilikler vardır. İşletme sorumluluğu belgesine sahip olmak bu sorumluluklardan birisidir. Elektrik ve elektronik mühendisi olmak ise bir diğer şarttır. Ancak bu unvana sahip olan kişiler yüksek gerilim işletme sorumluluğu yapabilirler. Tesisleri işletme sorumluluğu ve SMM belgesine sahip olması gerekir. Serveran Enerji firması olarak yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmeti vermekteyiz. Bu alanda uzman mühendis kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Gerekir Mi?

Tüm çalışılan sektörlerde, iş yerlerinde, fabrikalarda, enerji sistem kurulumlarında yüksek gerilim işletme sorumlusu olması insan sağlığı ve güvenliği için önemlidir. Yasal mevzuatta istenen tüm yüksek gerilim kuvvetli akım tesislerinde teknik konulardan sorumlu elektrik mühendisi olmalıdır. Yasal mevzuatta işletme sorumlusu olan bu kişinin iş güvenliği ve iş emniyeti açısından uyulması gereken kuralları gözetmesi gerektiği ifade edilmektedir. Bu kişi gerekli araç ve gereçleri tespit ederek belirlenen kurallara uyulması yönünde denetlemeler yapmalıdır. EMO birimine vermek üzere rapor düzenlemesini yapması gerekir. Tüm bunlar insan sağlığı ve tehlikelerden kurtarmak amacı ile yapılmalıdır. Serveran Enerji firması olarak sizler için yüksek gerilim işletme sorumluluğunu yapmaktayız. Deneyimli ve çalışkan elektrik mühendisi kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Bizlere iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Hizmeti Vermekteyiz

Serveran Enerji firması olarak, tecrübeli mühendis ekibimiz ile tüm yüksek gerilim kuvvetli akım tesislerinde, yüksek gerilim sorumluluğu hizmeti vermekteyiz. Dolayısıyla meydana gelecek olan kazaların oranları yok denecek kadar az seviyelere inecektir. Serveran Enerji firması olarak en yetkili ve teknik bilgiye hâkim mühendislerimizden memnun kalacaksınız.